Šternberský pilot Valtr na Dakaru skončil a Spáčil jel bez předního skla

15.01.2013 15:52

Jen čtyři etapy vydržel liaz Jaroslava Valtra na Rallye Dakar, která se jede v Peru, Chile a Argentině. Šternberský pilot se v úvodních etapách pohyboval kolem desátého místa, pak však motor Deutz vypověděl službu a ani celonoční práce osmi mechaniků ho nedokázala znovu zprovoznit.

 

 (Celý článek o smůle Jaroslava Valtra ze sport.idnes.cz) 

"Pro mě je to jasný signál, že by se mělo jezdit s jiným motorem. Já už s ním příště určitě nepojedu, protože to podle mě nemá smysl. Na druhou stranu vím, že je ještě je strašně brzo na nějaké strategické rozhodnutí. Mám teď před sebou celý rok, což je strašně dlouhá doba, ale budu se dál připravovat a trénovat s malým autem," má jasno pilot ze Šternberka."

 

(Celý článek o smůle Marka Spáčila ze sport.idnes.cz)

"Bez předního skla, s prachem až za krkem, v lyžařských brýlích a se ztrátou blížící se dvěma hodinám. Marek Spáčil doplatil v 6. etapě Rallye Dakar na to, že pomáhal Marcelovi Schoo z Nizozemska, který se skulil se svou tatrou ze svahu. Když potom doháněl ztrátu, boural."

 

"Mohutný vůz zůstal ležet na boku, spásou pro nizozemskou posádku s českou technikou se stal Marek Spáčil. Ten okamžitě zastavil se svou liazkou a podařilo se mu tatru postavit na kola. Tentokrát dotáhl pomoc do konce, o den dříve ho při roztahování kamionu Aleše Lopraise zastavil defekt. Ale z ochotu Spáčil platil i tentokrát..."